Malý kutil – workshop pro rodiče, lektory a učitele

Průvodcem malého kutila – manuální aktivity a práce se skutečným nářadím u předškolních dětí

Workshop Malý kutil je určen pedagogům předškolních zařízení, potencionálním, ale i stávajícím lektorům rodinných center, i všem rodičům a ostatním zájemcům z široké veřejnosti.

 • základní pravidla práce v dětské kutilské dílně a smysl práce se skutečným nářadím
 • praktické rady s organizací a zajištěním fungování dětské kutilské dílny
 • ukázka vhodného nářadí a pracovního materiálu
 • ukázky práce se základními druhy nářadí / jak pracovat s …
 • praktické cvičení / práce v dočasně zřízené skutečné dětské kutilské dílně
 • dotazy, inspirace, konzultace, sdílení vlastních zkušeností…
 • 8 společně strávených hodin v rámci jednoho dne
 • maximálně 10 účastníků workshopu + lektor
 • certifikát o prezenčním absolvování kurzu
 • lektor Vojtěch Pavelčík
 • k dispozici kompletní zázemí RKC Paleček

Workshop je určen dospělým účastníkům. Nejedná se o dílničku pro děti!

TERMÍN

sobota 20. ledna 2024

CENA

2 000 Kč

Lektorem kurzu je autor publikace „MALÝ KUTIL – polytechnika pro předškolní děti“ Vojtěch Pavelčík, který vám poradí, jak kutilské aktivity pro předškolní děti organizovat, co ke kutění s dětmi budete potřebovat a kde to vše seženete. Ukáže a předvede vám vhodné nářadí i materiály. Probere a zodpoví vám veškeré vaše dotazy týkající se kutění s dětmi. Chybět nebude praktická část, při které si každý účastník v improvizované dětské dílně pokusí vyrobit jednoduchý dětský výrobek.


Reference od účastníků workshopu

Martina / učitelka v MŠ / Děčín

O workshopu Malý Kutil jsem se dozvěděla od kolegyň v práci. Nejvíce mě asi zaujaly prezentované vhodné postupy a metody pro práci s dětmi a jako plus k tomu chválím příjemné vystupování ze strany lektora. Doporučovala bych pro příští workshop prodloužit praktickou část, ale jinak jsem byla naprosto spokojena a jsem ráda, že jsem se workshopu zúčastnila.

Pavlína / učitelka v MŠ

Workshopu jsem se rozhodla zúčastnit z důvodu zájmu o polytechniku a její využití v mateřské škole. Nejvíce mě nadchla praktická část workshopu, lektor byl opravdu profesionál, i prostor kde se vše konalo hodnotím jako vhodný a příjemný. O workshopu jsem se dozvěděla z webové stránky – Malý Kutil.

Jitka / ředitelka DDM / Poděbrady

Vedu kroužek kutění v DDM, a tak jsem se rozhodla zúčastnit workshopu, abych si více rozšířila obzory. Workshop splnil má očekávání a odnáším si spoustu dalších praktických příkladů do praxe. Děkuji.

Pavel /skautský vedoucí / Neratovice

O workshopu jsem se dozvěděl od své kolegyně. I když v oddíle máme i starší děti, chtěl jsem se inspirovat. Zaujaly mne zajímavé nápady na výrobky a vlastně i to jak je to jednoduché, když se ví jak aktivity zorganizovat. Workshop zcela splnil mé očekávání, lektora hodnotím na 1*.

Petra / učitelka v MŠ / Plzeň

Na workshopu Malý Kutil mě velmi zaujaly perfektně předané osobní zkušenosti a konkrétní inspirace od lektora, který je dle mého názoru profesionál ve svém oboru. Workshop zcela splnil mé očekávání a na závěr můžu jen říci: VELKÉ DÍKY. 🙂

Pavla / učitelka v MŠ / Praha 6

Chtěla jsem se inspirovat a začít v rámci polytechnické výchovy v naší MŠ s dětmi také pracovat s nářadím. Nejvíce mne asi zaujalo využití různých materiálů, jednoduché postupy práce s nářadím a nápadité výrobky, které je možné s dětmi vyrobit. Skvělé, podnětné a jí za sebe moc děkuji!