Podpůrná skupina v počátcích mateřství

Podpůrná skupinka v počátcích mateřství je prostor určený všem ženám – matkám, které se zajímají o to, jak naplňovat potřeby svých dětí a být u toho v souladu se svým vnímáním světa. Můžeme vzájemně sdílet naše zkušenosti ohledně kojení, nošení, spaní, krmení, prostě vším, co souvisí s mateřstvím na základě kontaktního přístupu k dětem.

Dostáváte od okolí spoustu nevyžádaných a často odporujících si rad a nevíte, co z toho vybrat?

Potřebujete podpořit ve svém rozhodnutí trávit mateřství radostně a být empatická k miminku?

Přijďte za námi. Někdy bude setkání tématicky zaměřeno, jindy si budeme povídat jen tak, co kdo zrovna bude potřebovat. Zvány jsou i těhotné ženy, babičky a všechny spřízněné duše.

Setkání se konají každou druhou středu v měsíci od 10:00 do 12:00, vstupné je 100,- Kč/rodina

Termíny pro rok 2023:

  • 13. 9.
  • 11. 10.
  • 8. 11.
  • 13.12.

Registrace na emailu sarka@pocatkymaterstvi.cz

Skupinu vede Mgr. Šárka Kučerová, která o sobě napsala:

Od roku 2008 jsem hlavně máma svým dětem. Během čtyř let k nám přišly tři, dva kluci a jedna holka. Jsem s nimi moc ráda, občas jsem taky lektorka a dula. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu. Po narození mých vlastních dětí jsem se rozhodla změnit profesi. Rozhodli jsme se s mužem neposílat děti do žádných institucí a být spolu, jak dlouho nás to bude bavit. Po třetím porodu jsem prošla výcvikem pro duly a v roce 2014 jsem se začala věnovat podpoře žen v těhotenství, při porodu a dále v mateřství různými způsoby, např. kurzy vázání šátků, organizováním podpůrných skupinek a podobně. V současné době se také v organizaci České duly věnuji vzdělávání nových i stávajících kolegyň jako manažerka kurzů i lektorka výcviku. V létě 2017 jsem se stala lektorkou kurzů Výchova bez poražených, které vycházejí z myšlenek T. Gordona a jsou založené na síle osobního setkání a předávání zkušeností, a v létě 2018 také lektorkou kurzů Škola bez poražených pro učitele.

Více na www.pocatkymaterstvi.cz