Malý kutil – knížka

Pozor, pozor,
knížku Malý Kutil – polytechnika pro předškolní děti sI můžete prohlédnout i zakoupit můžete na recepci Palečka, popřípadě je možné ji objednat tady, stejně jako Kutilovy výrobky.

Vše o knize
MALÝ KUTIL – polytechnika pro předškolní děti

Publikace reaguje na zvyšující se poptávku po návratu manuálních aktivit do života dětí, a to nejen těch školou povinných, ale zejména předškoláků. Právě na ně je tato kniha především zaměřena. Určena je pak hlavně dospělým čtenářům – rodičům, rodinám, lektorům a učitelům ve školkách a předškolních zařízeních. Užijí ji zkrátka všichni, kdo mají potřebu vlastním či svěřeným dětem zprostředkovat možnost kontaktu s nářadím, manuální prací, radostí a uspokojením nad výsledkem vlastní duševní i fyzické činnosti.

Kniha je koncipována jako manuál, který poradí, jak kutilské aktivity organizovat, jak je s dětmi komunikovat a kde a jak zajistit potřebné nářadí či materiál. Kromě teoretické části zaměřené na fungování a provozování kutilských aktivit najdete v knize i popis nejzákladnějších druhů nářadí a aktivit s nimi souvisejícími. Nechybí ani tipy a stručné návody na řadu jednoduchých dětských výrobků. Kniha je opatřena řadou barevných ilustračních a instruktážních fotografií a je realizována ve spolupráci s Rodinným a komunitním centrem Paleček.

Autorem publikace je lektor a fotograf Vojtěch Pavelčík. V roce 2009 absolvoval akreditovaný rekvalifikační kurz „Lektor – kurzy pro rodiny s dětmi v mateřských centrech“. V letech 2010-2019 vedl kutilský kroužek pro předškolní děti v RKC Paleček a několika dalších centrech a školkách. Několik sezón se také podílel na pořádání příměstských táborů pro předškolní děti s vlastivědnou a kutilskou tématikou. Publikace reflektuje desetileté zkušenosti autora s vedením kutilského kroužku pro děti ve věku od 3 do 6 let.


Malý kutil – polytechnika pro předškolní děti

Kdy, kde, jak a proč kutit již s předškolními dětmi. Praktické rady, jak kutění s dětmi organizovat, popis základního nářadí a kutilských technik, dvacet tipů na kutilské výrobky.

Klasická tištěná publikace

ISBN 978-80-904857-3-0
formát: 165 x 230 mm
rozsah: 140 stran
vazba: šitá/lepená, barevný tisk
datum vydání: únor/březen 2021
cena: 320 Kč
Kutilovy výrobky – polytechnika pro předškolní děti

Příloha k publikaci Malý kutil – polytechnika pro předškolní děti s dalšími dvanácti tipy na kutilské výrobky. K dispozici pouze v elektronické podobě (možnost vlastního následného vytištění).

Elektronická publikace ve formátu PDF

ISBN 978-80-904857-4-7
formát: 165 x 230 mm
rozsah: cca 32 stran
datum vydání: únor/březen 2021
cena: 95 Kč

Malý kutil – workshop pro rodiče, lektory a učitele

Průvodcem malého kutila – manuální aktivity a práce se skutečným nářadím u předškolních dětí

Workshop Malý kutil je určen pedagogům předškolních zařízení, potencionálním, ale i stávajícím lektorům rodinných center, i všem rodičům a ostatním zájemcům z široké veřejnosti.

  • základní pravidla práce v dětské kutilské dílně a smysl práce se skutečným nářadím
  • praktické rady s organizací a zajištěním fungování dětské kutilské dílny
  • ukázka vhodného nářadí a pracovního materiálu
  • praktické cvičení / práce v dočasně zřízené skutečné dětské kutilské dílně
  • dotazy, inspirace, konzultace, sdílení vlastních zkušeností…
  • 6 společně strávených hodin v rámci jednoho dne
  • maximálně 10 účastníků workshopu + lektor
  • lektor Vojtěch Pavelčík
  • k dispozici kompletní zázemí RKC Paleček

Workshop je určen dospělým účastníkům. Nejedná se o dílničku pro děti!

TERMÍN

sobota 16. října 2021

CENA

1 200,- kč

Lektorem kurzu je autor publikace „MALÝ KUTIL – polytechnika pro předškolní děti“ Vojtěch Pavelčík, který vám poradí, jak kutilské aktivity pro předškolní děti organizovat, co ke kutění s dětmi budete potřebovat a kde to vše seženete. Ukáže a předvede vám vhodné nářadí i materiály. Probere a zodpoví vám veškeré vaše dotazy týkající se kutění s dětmi. Chybět nebude praktická část, při které si každý účastník v improvizované dětské dílně pokusí vyrobit jednoduchý dětský výrobek.