Podpůrná skupina při kojení

Podpůrná skupina při kojení pomáhá matce dostávat podporu, kterou zažívaly všechny ženy v minulosti. Správné a úplné informace, které o kojení získáte v podpůrné skupině, spolu se vzájemnou výměnou zkušeností a podporou od poradkyně i ostatních žen ve skupině pomáhají matkám úspěšněji a dlouhodoběji kojit.

„Kojení je vztah, je krásné, je důležité…“ Slýcháte to také? Jenže co když to zrovna u Vás momentálně úplně neklape? Potřebujete pomoci, poradit a podpořit?

PRO KOHO JSOU SETKÁNÍ URČENA?

 • Pro kojící maminky v různých etapách mateřství – matky, které své miminko teprve čekají, spolu s čerstvými matkami, s matkami větších miminek, které začínají jíst příkrmy, starších dětí, matky kojící během dalšího těhotenství, matky kojící tandemově – starší dítě a nové miminko, matky s dětmi, které se právě odstavují atp.

CO MOHOU SETKÁNÍ MAMINKÁM PŘINÉST?

 • Maminky vidí, jakým způsobem zahrnují kojení do péče o své děti ostatní rodiny na skupině. Vidí děti různého věku – od novorozenců až po starší děti, jak se kojí, v jakých situacích, jak kojení probíhá. 
 • Matky ze skupiny zvou na další setkání své kamarádky, těhotné či kojící ženy. Pomáhají tak matkám na mateřské dovolené nebýt v izolaci, poznávat nové lidi. Zároveň se tak vytváří kultura kojení a obraz kojení, tak potřebný pro to, aby kojení bylo úspěšné.
 • Klíčovou roli ve skupině hraje poradkyně při kojení. Udržuje rovnováhu mezi poskytováním správných informací o kojení a sdílením zkušeností ostatních maminek.
 • Setkání mohou být pomocí i pro těhotné ženy, které na své miminko teprve čekají, protože kojení je dovednost, které se nejlépe naučíme pozorováním. Zkušenosti matek jim mohou výrazně usnadnit jejich vlastní vstup do mateřství a kojení.

JAKÁ JE NÁPLŇ JEDNOTLIVÝCH SETKÁNÍ?

 • Každé setkání má předem připravené téma, ale reaguje také na momentální situaci ve skupině, na to, co maminky zajímá, co řeší. Děti si mohou v krásně vybavené herničce během setkání hrát, lézt, chodit, kojit se nebo krmit.

Jednorázový příspěvek na setkání podpůrné skupiny při kojení je 100 Kč na rodinu

Registrace na emailu klara@kojenivpohode.cz

TERMÍNY V ROCE 2022

 • 15. 9.
 • 29. 9.
 • 13. 10.
 • 27. 10.
 • 10. 11.
 • 24. 11.
 • 8. 12.

Setkáváme se přibližně 1x za 14 dní ve čtvrtek dopoledne 10 – 12 hodin.

Skupinu vede PhDr. Klára Šleglová, která o sobě napsala:

Jsem milovaná manželka, maminka dcerky a synka, vystudovaná učitelka na 1. stupni ZŠ a speciální pedagožka a také certifikovaná laktační poradkyně a poradkyně při nošení dětí o. z. MAMILA. Taky třeba skautka, vedoucí kroužků pro děti a Žižkovačka. Mám moc ráda Prahu, hudbu, slunce, jsem ráda ve vodě, baví mě ruční práce a pečení.Naše cesta s dětmi není vždy jednoduchá, ale je to prostě dar. Vždy jsme s manželem hledali cesty, jak nejlépe dětem porozumět a dát jim i sobě to, co potřebujeme. Abychom spokojeně fungovali celá rodina. Přáli jsme si pro děti přirozený porod, který se v obou případech podařil, rádi využíváme společné spaní, které nás sbližuje a řeší mnoho praktických věcí. Snažíme se o respektující výchovu a kojení podle potřeb dětí k tomu tak nějak přirozeně taky patří.Po pár letech doma s dětmi jsem se pustila do studia laktačního poradenství. Laktační poradenství vnímám jako velmi důležitou a krásnou práci. Někdy totiž stačí opravdu málo na to, aby miminko i maminka byli spokojení, kojení jim fungovalo a naplňovalo je. Nejen proto jsem se vydala na tuto cestu.

Více na www.kojenivpohode.cz