Vítáme Vás na webových stránkách
Rodinného a komunitního centra Paleček z.s.

 

"Rodinné a komunitní centrum Paleček poskytuje bezpečné a stimulující prostředí pro rodiny s dětmi."


Paleček letos oslavil desáté narozeniny a jeho činnost je opravu široká. Kromě pestré škály kurzů pro děti od narození do 8 let (včetně kurzů s prvky Montessori) nabízí rodinám s dětmi hojně vybavenou hernu s kavárnou, čerstvými domácími koláči a WIFI připojením zdarma. Pravidelně pořádá semináře, besedy a workshopy pro dospělé, realizuje rodinné narozeninové oslavy, tvůrčí dílny a Palečkovu letní školku.


Svojí činností zasahuje i do sociálně právní sféry - se spolupráci s Orgánem sociálně právní ochrany dětí pořádá kroužky a kurzy pro sociálně znevýhodněné rodiny, zprostředkovává vzdělávací semináře i odlehčovací aktivity pro pěstouny, zajišťuje příměstské soboty a letní tábory pro pěstounské děti a děti ze sociálně znevýhodněných rodin, pořádá sbírky hraček a oblečení.

Kromě toho nabízí Palečkovu rodinnou linku, sociálně právní poradnu, psychoterapeutickou poradnu, logopedickou poradnu,  poradnu empatického rodičovství a poradnu pro slaďování pracovního a rodinného žvitota. Spravuje také mapu neziskových organizací na Praze 3, jejíž komunitní život aktivně podporuje. V Palečku také nalezlo zázemí občanské sdružení Pro Dialog, které nabízí tyto služby: Asistovaná setkávání rodičů s nezletilými dětmi, asistovaná předávání dětí mezi rodiči, konzultace s každým rodičem o potřebách dětí, osobní konzultace a práce na rodičovské dohodě.

 

Více informací o naší činnosti a službách, které poskytujeme, naleznete na těchto webových stránkách v sekcích na horní liště a kategoriích vlevo.

 

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 

 

 

Copyright: Rodinné a komunitní centrum Paleček o.s., Písecká 17, Praha 3-Vinohrady, 130 00