• po–čt: 9–18, pá: 13–18

Výchova bez poražených

Srdečně Vás zveme k online přednášce Šárky Kučerové 2.12. v čase od 19 do 21 hodin

Přihlásit je možné v rozvrhu, pro přihlášení je nutné mít vytvořený účet a dítě zadané jako studenta (bez toho se nepůjde přihlásit). Přihlášeným přijde 60 min před začátkem na email adresa, kde se bude setkání konat. Cena je , akci lze využít formou náhrady za omluvené lekce u předplacených Palečkových kurzů

Přednáška Výchova bez poražených,
základní principy, ochutnávka z kurzu on-line

Jsem Šárka, máma tří dětí. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu. Od roku 2012 působím jako dula, konzultantka a lektorka v organizaci České duly. Kromě jiného organizuji podpůrné skupiny pro rodiče v různých obdobích rodičovství. V létě 2017 jsem se stala lektorkou P.E.T. kurzů, které vycházejí z myšlenek
T. Gordona a jsou založené na síle osobního setkání a předávání zkušeností a v létě 2018 také lektorkou T.E.T, kurzů Škola bez poražených pro učitele. Více o mě na stránkách www.pocatkymaterstvi.cz.

Už když byl nejstarší syn miminko, mne mezi mnoha jinými zaujala kniha Thomase Gordona Výchova bez poražených a v různých situacích jsem se k ní vracela, jak naše tři děti rostly. Přečetla jsem hodně knih o výchově, vzdělávání a komunikaci s dětmi, absolvovala různé semináře a kurzy, ale doporučení pana Gordona zapadla do mého světa tak nějak nejlépe.

T. Gordon na základě své knihy vytvořil P.E.T. (Parent Effectiveness Training = nácvik účinnějšího rodičovství), praktický osmitýdenní kurz, který je postaven na myšlence, že výchova se může obejít bez trestů a vést k naplnění potřeb dětí i rodičů takovým způsobem, aby z nejbližších vztahů nikdo nevycházel poražený.

Dovednosti, které se v kurzu procvičují, pomáhají rodičům budovat a udržovat dobré vztahy s dětmi, řešit složité situace a zvládat i konflikty v rodině, což se v této době hodí ještě více, než kdykoliv předtím.
Na přednášce představím základní myšlenky Výchovy bez poražených a P.E.T. kurzů a něco si také rovnou vyzkoušíme. Určitě bude i prostor pro vaše dotazy.

Více také na www.vychovabezporazenych.cz